Hudba reggae se sebou kromě pozitivních vibrací nevyhnutelně přináší i spoustu otázek ve filosoficko- religiózní sféře. Je to nepochybně způsobeno blízkým spojením jamajské kultury s učením Rastafari. Většina hudebníků a fanoušků dříve či později zažije zájem o duchovní podstatu reggae kultury. Moje dlouholeté zaujetí touto věcí mě přivedlo k zásadnímu poznání existence Boží a k pokoře před Ním. Po letech poslechu uvědomělého reggae mi začaly texty písní dávat smysl. Věci v nich jsem zažíval i já, metafory reggae lyriky popisovaly i mne a moje pocity v okolním světě. Nejsem a asi ani nemohu být rasta ve smyslu nějakého ortodoxního výkladu Bobo Shanti, Nyabinghi nebo jiných Domů, nemyslím si, že Jeho císařská výsost Haile Selassie I., Král králů, Pán pánů, Lev kmene Judova byl vtělením Božím. Nicméně jeho slova jsou slova moudrého muže a Rastafari je moudrých myšlenek plno. Vzal jsem si za své věci, které jsou pro mne mnohem důležitější - víru v Něho, víru v dobro, víru v jednu lásku a důstojnost lidské existence.

Budiž vám reggae světlem na Cestě k poznání, nebojte se myšlenek a pocitů. Texty Babylon Station byly ze začátku anglické, protože jsme se báli velkých slov. Postupem času tahle bázeň odezněla a tady najdete některé z textů - dub poetry pro vás. Kromě nich tu můžete nalézt i další písemné materiály vážící se k Rastafari. Děkuji vám za sebe i celou naši partu, Bůh vám žehnej.

Váš Saša aka Syncro.


Rozhovor s Disciples, překlad.

Příspěvek Soundsystem, selektor, DJ, jamajskej hudební systém.

Příspěvek Haile Selassie I., stručný životopis a některé myšlenky Jeho císařské výsosti.

Příspěvek Podstata Babylonu a korupce pohodlím, jak si představuji Babylon.

Příspěvek Koncept One Love, malé zamyšlení nad myšlenkou One Love.

Protest Další válka je na spadnutí, rok 2003.


Text Istanbul, zhudebněno Syncro: Istanbul

Text Slovo míru, zhudebněno Babylon Station: Slovo míru

Text Poušť, zhudebněno Babylon Station: Poušť

Text Kopec, zhudebněno Babylon Station: Nahoru Dub

Text Čas se vznést, zhudebněno Babylon Station: Čas se vznéstNeodmyslitelnou součástí rozvíjení sebe sama je poznávání cizích kultur. Cestování otvírá brány k jiným světům i k sobě samému. Zpočátku jsem na cestách nefotil a spoléhal na svou paměť, to se časem změnilo a tak se s vámi mohu podělit o následující galerie...

Cuba 2009

Mumbai 2008

Ethiopia 2007

Morocco 2007

Ethiopia 2006

Istanbul 2006

Jerusalem 2005

Morocco 2004